Pokud vyslovíme jméno jakékoliv země v Perském zálivu, vybaví se většině lidí ropa. V případě emirátu Dubai to ale úplně neplatí. Ropa sice je nezanedbatelným zdrojem příjmů, země se ale stále více snaží o strukturované a vyvážené více zdrojové financování. Důraz je přitom kladen především na cestovní ruch a služby.
Dubai je jedním z nejvýznamnějších center regionu a stala se lákadlem pro miliony lidí z celého světa. Relativně stabilní politická i ekonomická situace, nízká kriminalita, ideální klimatické podmínky a spousta atrakcí i pro tu nejnáročnější klientelu. To je jen několik důvodů, proč se Dubai stala atraktivním místem pro široké spektrum investorů.
Rozvíjející se cestovní ruch přeje zejména investorům do nemovitostí. A to jak institucionálním, tak soukromým. Vyrostla zde celá řada atraktivních nemovitostí a realitních projektů jako např. Jumeriah Beach Residence, Business Bay, Palm Islands (proslavené umělé ostrovy a poloostrovy ve tvaru palem) nebo souostroví The World, což je skupina uměle budovaných ostrovů ve tvaru světových kontinentů. Po otřesu způsobeném ekonomickou krizí se navíc ceny realit ustálily na podstatně přijatelnější úrovni, než tomu bylo v dobách prudkého realitního boomu.
Nákup nemovitosti v Dubaji není nikterak složitý a probíhá poměrně rychle. Kupující musí počítat jen s poplatkem ve výši 1,5 % za vklad do katastru nemovitostí. Pokud se rozhodnete pro koupi nemovitosti za účelem jejího dalšího pronájmu, můžete se váš výnos pohybovat až kolem 8 % - 12 %.
Pro Čechy, jako občany Evropské unie, platí při cestách do Dubaje vízová povinnost. Majitelé nemovitostí a jejich nejbližší ale mohou od místních úřadů dostat dlouhodobé povolení k pobytu (obvykle na tři roky, po kterých se prodlužuje).
Další informace o investicích a nákupu zahraničních realit po celém světě přináší internetový magazín Zahraniční nemovitosti.