Trhy na rozdíl od jiných zemí jsou v Dubaji v podobě krámků nebo stánků pod střechou – v jakýchsi pasážích. Prodávající vás neobtěžují, ale smlouvají s vámi. Je to starý rituál provozovaný ve všech muslimských zemích.
Trh s látkami je také v Orientu vyhlášený. Jedná se především o látky z hedvábí a bavlny, ručně malované nebo vyšívané. Objevuje se tam i batika a krajka. I když strojová úprava už převládá, stále se objevuje hodně ručně zpracovaných látek.
K těmto trhům patří také obchody s koberci. Vysoké, husté a s nádhernými barevnými vzory zdobí i přes velké teplo místnosti hotelů i domů.
Zlatý trh je jedním z největších lákadel pro turisty. O Dubaji se říká, že jeho zlato a šperky patří k nejlevnějším na světě. Většina z nich je velkých, hodně zdobených s drahými kameny. Diamanty nejsou nic výjimečného. V krámcích stojí usměvavý majitel, který vás anglicky pozdraví, ale nevnucuje se, pouze vám předvede kvality a přednosti daného zboží.
Trh s kořením je lákadlem pro hospodyňky, i když některé druhy koření pěstované v Orientu se v evropských kuchyních z důvodů neznalosti používají jen zřídka. V krámcích to krásně voní.
Rybí trh je samozřejmostí pro každou zemi, která má moře. Ryby jsou častou součástí pokrmů a proto se na trzích objevují známé, ale i neznámé ryby, které Dubajané umí výborně upravovat na spoustu způsobů.
Trh s tradičním zbožím a výrobky – „aladinovy“ lampy, předměty z mosaze a mědi, orientální šperky, kadidla a vonné tyčinky, dekorační předměty s motivy velbloudů, sokolů, pouště, mešit a vodní dýmky.